Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
8 700 88 888
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms

Ar žinote, kad nuo 2018-01-01 išaugo minimalioji mėnesinė alga, kartu – ir privalomojo sveikatos draudimo įmokos dydis?


Apklausų rezultatai

Mus rasite:
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map

Gyventojus konsultuojame telefonu
8 700 88 888 ir (8 5) 212 0000 arba atvykus į Vilniaus teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyrių
Darbo laikas:

I–IV 8.00–12.00 ir 12.45–17.00
V 8.00–12.00 ir 12.45–15.45


Gyventojų priėmimo laikas:
I 7.30–18.00
II 7.30–18.00
III 7.30–18.00
IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00


Studentams papasakota apie Europos sveikatos draudimo kortelę Atnaujinta 2018-01-10
Europos sveikatos draudimo kortelė. Vilniaus TLK nuotrauka.

2018 metų švietėjišką veiklą Vilniaus teritorinė ligonių kasa (Vilniaus TLK) pradėjo susitikimu su Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto studentais ir dėstytojais.

Susitikime dalyvavo Vilniaus TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Rolanda Jonuškienė ir vyriausioji specialistė Justina Babilčiūtė. Vilniaus TLK atstovės skaitė pranešimą „Europos sveikatos draudimo kortelė – turėk ir keliausi saugiau“, atsakė į renginio dalyvių klausimus.

Kolegijos studentams papasakota apie Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) suteikiamas garantijas privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems asmenims – ESDK turėtojai yra užtikrinti, kad, keliaujant Europos Sąjungos šalyse ir Lichtenšteine, Islandijoje bei Norvegijoje, gydymo įstaigoje pateikę ESDK, jie gaus reikalingas būtinosios medicininės pagalbos paslaugas, kurių išlaidos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis.

Jaunuoliams buvo pristatytos ESDK išdavimo ir naudojimo sąlygos, išsamiau aptartos būdingos situacijos, kai keliaujant po Europą sunegaluojama, susergama ar gaunama trauma ir svečios šalies gydymo įstaigoje reikia pateikti ESDK, kad nereikėtų patiems mokėti už būtinąjį gydymą.

Vilniaus TLK specialistės atkreipė dėmesį, kad ESDK gali naudotis tik privalomuoju sveikatos draudimu draudžiami asmenys, todėl studentams ji galioja vienus mokslo metus. Šiam laikotarpiui pasibaigus jaunuoliai turi kreiptis į teritorinę ligonių kasą dėl naujos kortelės išdavimo.

R. Jonuškienė ir J. Babilčiūtė pabrėžė, kad studentai daug keliauja, dažnai vyksta pagal mainų programas į kitas ES šalis, todėl jiems būtina turėti ESDK, kurios išduodamos nemokamai. Kad ši kortelė jaunuoliams reikalinga, patvirtino ir studentų bei dėstytojų klausimai dėl ESDK išdavimo, naudojimo ir aplinkybių, į kurias buvo patekę renginyje dalyvavę ESDK turėtojai ar dalyvių draugai.

Kartu su Vilniaus TLK susitikimą organizavusi Vilniaus kolegijos Kūno kultūros ir sporto centro trenerė, Pedagogikos fakulteto lektorė Vilija Gerasimovičienė sakė tikinti, kad Vilniaus TLK ir Vilniaus kolegiją sies sėkminga partnerystė toliau vykdant bendrą švietėjišką veiklą.


Susitikimo su Vilniaus kolegijos studentais tikslas – pristatyti Europos sveikatos draudimo kortelę.


J. Babilčiūtė pranešimą paįvairino šmaikščiu Europos Komisijos filmuku apie ESDK.


R. Jonuškienė paaiškino, kokios paslaugos priskiriamos būtinajai medicininei pagalbai.Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija

Prevencinės programos
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas