Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
8 700 88 888
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms

Ar žinote, kad Europos sveikatos draudimo kortelė yra išduodama ir keičiama nemokamai?


Apklausų rezultatai

Mus rasite:
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map

Gyventojus konsultuojame telefonu (8 5) 212 0000 ir 8 700 88 888 arba atvykus į Vilniaus teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriųDarbo laikas:

I–IV  8.00–12.00 ir 12.45–17.00
    V  8.00–12.00 ir 12.45–15.45

Gyventojų priėmimo laikas:
   I 7.30–18.00
  II 7.30–18.00
 III 7.30–18.00
IV 7.30–18.00
 V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00


Kaip gauti ES EEE šalyse narėse ir Šveicarijoje suteiktų būtinosios medicinos pagalbos paslaugų išlaidų kompensaciją? Atnaujinta 2017-05-24

Išlaidų būtinajai medicinos pagalbai, suteiktai kitoje ES šalyje ar EEE šalyse narėse ar Šveicarijoje (toliau – ES šalyje), kompensavimą reglamentuoja Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktoriaus 2012 m. vasario 20 d. įsakymas  Nr. 1K – 32 “Dėl apdraustųjų privalomuoju sveikatos draudimu išlaidų būtinajai medicinos pagalbai, suteiktai kitoje Europos Sąjungos šalyje, ir kitose Europos Sąjungos šalyse apdraustų asmenų išlaidų būtinajai medicinos pagalbai, suteiktai Lietuvoje, kompensavimo aprašo patvirtinimo”.

KUR KREIPTIS

Jeigu apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu Lietuvoje asmuo (toliau – LR apdraustasis) sumokėjo už kitoje ES šalyje suteiktas būtinosios medicinos pagalbos paslaugas, norėdamas, kad jo išlaidos būtų kompensuotos, turėtų kreiptis į teritorinę ligonių kasą pagal gyvenamąją vietą Lietuvoje. Primename, kad mokesčiai ir priemokos, kurias asmuo privalėjo sumokėti paslaugas suteikusios šalies gydymo įstaigai pagal teikiančios medicinos paslaugas ES šalies teisės aktus, bei kitos išlaidos, neįskaičiuotos į būtinosios medicinos pagalbos paslaugų kainą, yra nekompensuojamos.

KOKIUS DOKUMENTUS REIKIA PATEIKTI TERITORINEI LIGONIŲ  KASAI

LR apdraustasis, savo lėšomis sumokėjęs už kitoje ES šalyje jam suteiktas būtinosios medicinos pagalbos paslaugas, arba kitas fizinis asmuo (pareiškėjas), kurio lėšomis buvo apmokėtos LR apdraustajam kitoje ES šalyje suteiktų būtinosios medicinos pagalbos paslaugų išlaidos, dėl šių išlaidų kompensavimo teritorinei ligonių kasai turi pateikti:

 

  1. Užpildytą nustatytos formos prašymą kompensuoti kitoje ES šalyje suteiktų būtinosios medicinos pagalbos paslaugų išlaidas;
  2. Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą arba asmens tapatybės kortelę);
  3. Jei LR apdraustojo išlaidas būtinosios medicinos pagalbos paslaugoms gauti apmoka pareiškėjas – LR apdraustojo asmens tapatybę patvirtinančio dokumento (paso arba asmens tapatybės kortelės) kopiją;
  4. Medicinos dokumentų išrašo apie kitoje ES šalyje suteiktas  paslaugas kopijas;
  5. Sveikatos priežiūros paslaugų apmokėjimą patvirtinančių dokumentų originalus: kasos kvitus, apmokėtas sąskaitas faktūras, vaistų receptus ir pan.

 

Jeigu  prašymą pateikia ne LR apdraustasis, kuriam buvo  suteiktos būtinosios medicinos pagalbos paslaugos, prašymas nustatyta tvarka turi būti pasirašytas ne tik pareiškėjo, bet ir paties LR apdraustojo arba jį atstovaujančio asmens.

KOMPENSAVIMO BŪDAI

LR apdraustasis pildydamas prašymą turi teisę pasirinkti vieną iš šių dviejų kompensavimo būdų:

  1. Kompensavimą pagal ES šalies, kurioje buvo suteiktos sveikatos priežiūros paslaugos, galiojančias šių paslaugų kainas.
  2. Kompensavimą pagal Lietuvos Respublikos teisės aktais patvirtintas kainas, neviršijant faktinių LR apdraustojo išlaidų būtinajai medicinos pagalbai;

Prašymas netenkinamas, jeigu paaiškėja, kad būtinosios medicinos pagalbos paslaugų teikimo metu šias paslaugas gavęs asmuo nebuvo apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu Lietuvoje, arba LR apdraustasis (arba pareiškėjas) nepateikė visų reikalingų dokumentų, arba pagal pateiktus dokumentus buvo nustatyta, kad LR apdraustajam buvo suteiktos ne būtinosios medicinos pagalbos, o planinės sveikatos priežiūros paslaugos.  


Prevencinės programos
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas