Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
8 700 88 888
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms

Ar žinote, kad pacientai gali rinktis, į kurią gydymo įstaigą ir į kurį gydytoją specialistą kreiptis konsultacijos su gydytojo išduotu siuntimu?


Apklausų rezultatai

Mus rasite:
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map

Gyventojus konsultuojame telefonu
8 700 88 888 ir (8 5) 212 0000 arba atvykus į Vilniaus teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyrių
Darbo laikas:

I–IV 8.00–12.00 ir 12.45–17.00
V 8.00–12.00 ir 12.45–15.45


Gyventojų priėmimo laikas:
I 7.30–18.00
II 7.30–18.00
III 7.30–18.00
IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00


Vilniaus TLK primena prisirašančiųjų prie pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigų tvarką Atnaujinta 2014-06-11

Ligonių kasų specialistų dažnai klausiama, ką asmuo turi daryti, kai nori pasirinkti pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigą ar gydytoją, pirminės ambulatorinės psichikos sveikatos priežiūros paslaugas Vilniaus teritorinė ligonių kasa (Vilniaus TLK) primena, kad kiekvienas asmuo gali laisvai pasirinkti arčiausiai jo gyvenamosios vietos esančią arba jam patogiau pasiekiamą pirminę asmens sveikatos priežiūros įstaigą ir konkretų gydytoją (šeimos, vidaus ligų, vaikų ligų ir gydytoją psichiatrą).

 Pirminės sveikatos priežiūros paslaugos prieinamos visiems privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems Lietuvos gyventojams. Asmuo, pasirinkęs pirminę asmens sveikatos priežiūros įstaigą, kurioje norės nuolatos gydytis, turi atvykti į pasirinktos įstaigos registratūrą, užpildyti prašymą, o taip pat pasirinkti šeimos gydytoją. Tuo pačiu turėtų nuspręsti, kurioje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, teikiančioje pirminės ambulatorinės psichikos sveikatos priežiūros paslaugas, norės lankytis. Šių įstaigų sąrašą privalo pateikti pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaiga.

 Iš sąrašo asmuo turi pasirinkti pirminės ambulatorinės psichikos sveikatos priežiūros paslaugas teikiančią įstaigą, atvykti į pasirinktos įstaigos registratūrą, užpildyti prašymą. Prašymus turi pildyti tik naujai prie pirminės sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios įstaigos prisirašantys ar norintys pakeisti psichikos sveikatos centrą gyventojai.

 Jeigu savivaldybės teritorijoje yra tik viena pirminės ambulatorinės psichikos sveikatos priežiūros paslaugas teikianti įstaiga, gyventojai prirašomi prie šios įstaigos. Jeigu savivaldybėje nėra šios įstaigos ar psichikos sveikatos centro, gyventojai gali pasirinkti greta esančių savivaldybių, priklausančių tos pačios teritorinės ligonių kasos veiklos zonai, psichikos sveikatos centrus.

 Tuo atveju, kai gyventojas, pasirinkdamas pirminės sveikatos priežiūros paslaugas teikiančią įstaigą, pats neapsisprendžia, prie kurio konkretaus psichikos sveikatos centro (gydytojo psichiatro) turi prisirašyti arba atsisako tai daryti, jis priskiriamas tam psichikos sveikatos centrui, su kuriuo pirminės sveikatos priežiūros paslaugas teikianti įstaiga yra sudariusi sutartį dėl pirminės ambulatorinės psichikos sveikatos priežiūros paslaugų teikimo.

 Prisirašydamas gydymo įstaigoje asmuo privalo pateikti asmens tapatybę liudijantį dokumentą ir būti apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu.


Prevencinės programos
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas