Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad pasitikrinti, ar galioja Jūsų privalomasis sveikatos draudimas, galite Vilniaus TLK interneto svetainėje www.vilniaustlk.lt pasirinkę skilties „Pasitikrinkite“ nuorodą „Ar esate draustas (-a) privalomuoju sveikatos draudimu“?


Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Lietuva pagal fizinį aktyvumą 9-toje vietoje ES Atnaujinta 2014-05-21

Lietuvos gyventojai pagal fizinį aktyvumą yra pirmajame dešimtuke tarp 28 Europos    Sąjungos valstybių. Užimdama 9 vietą, Lietuva nusileidžia Šiaurės Europos valstybėms, tačiau lenkia pietinių ir rytinių kraštų gyventojus. Tai parodė praėjusių metų pabaigoje Europos komisijos užsakymu „Eurobarometro“ atlikta apklausa apie ES gyventojų fizinį aktyvumą. 

Apklausa parodė, kad 59 proc. Europos Sąjungos piliečių niekada nesimankština ir nesportuoja arba tai daro labai retai, o 41 proc. mankštinasi arba sportuoja bent kartą per savaitę.

Šiaurės Europoje gyvenantys žmonės yra fiziškai aktyvesni nei pietinių ar rytinių Europos šalių gyventojai. 70 proc. respondentų Švedijoje teigė, kad jie mankštinasi ar sportuoja bent kartą per savaitę, Danijoje – 68 proc., Suomijoje – 66 proc., Olandijoje – 58 proc. ir Liuksemburge 54 proc. Prasčiausi rezultatai yra Bulgarijoje, kur 78 proc. respondentų teigia, kad niekada nesimankština ir nesportuoja, Maltoje – 75 proc., Portugalijoje – 64 proc., Rumunijoje ir Italijoje – 60 proc.. Lietuvoje niekada nesportuoja ir nesimankština 46 proc. žmonių ir tai yra 9 vieta tarp visų Europos Sąjungos valstybių narių.

Labiau linkę sportuoti Europos vyrai nei moterys. 45 proc. vyrų sportuoja mažiausiai kartą per savaitę, o moterų tik 37 proc. Be to, tik 37 proc. vyrų niekada neužsiima sportine veikla, o niekada nesimankštinančių moterų yra 47 proc.

Lyginant atskiras šalis, daugiausiai žmonių, kurie užsiima didelio intensyvumo fizine veikla (daugiau negu 1 valandą) yra Estijoje – 58 proc., Prancūzijoje – 56 proc. Be to, „Eurobarometras“ išskiria šalis, kuriose daugiau nei ketvirtis respondentų užsiima didelio intensyvumo fizine veikla dvi ir daugiau valandų. Tokių žmonių Latvijoje yra 28 proc. Lietuvoje, Prancūzijoje ir Estijoje – 27 proc.

Daugiausiai – 40 proc. ES šalių gyventojų sportuoja parkuose ar lauke, 36 proc. namie, 25 proc. pakeliui iš namų į darbą, mokyklą ar parduotuvę, 15 proc. – sveikatingumo centruose ir tik 5 proc. mokyklose ar universitetuose. Lietuvoje parkuose ar lauke sportuoja 28 proc. gyventojų, 63 proc. namie, 29 proc. fiziškai pajuda pakeliui iš namų į darbą, mokyklą ar parduotuvę, 12 proc. Lietuvos gyventojų lanko sporto klubus ir 8 proc. gyventojų sportuoja mokyklose ar universitetuose.

„Eurobarometras“ taip pat domėjosi priežastimis, dėl kurių žmonės nesportuoja. Apklausos duomenimis, 43 proc. žmonių neturi tam laiko, 20 proc. nemato prasmės,13 proc. dėl negalios ar ligų. 10 proc. nurodė, kad jiems tai per brangu. Lietuvos rodikliai šiuo požiūriu yra artimi Europos Sąjungos vidurkiui, išskyrus tai, kad 17 proc. gyventojų nurodė, kad sportuoti jiems brangu.

„Eurobarometro“ apklausoje dalyvavo apie 28 tūkstančius ES valstybių respondentų iš skirtingų socialinių visuomenės grupių. Europos Komisija, atsižvelgdama į gautus duomenis, planuoja toliau formuoti ir tobulinti sporto ir fizinio aktyvumo politiką Europos Sąjungoje.


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas