Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
8 700 88 888
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms


Gyventojus konsultuojame
Telefonu:
8 700 88 888 (skambinant iš užsienio +370 5 236 4114)
(8 5) 212 0000

El. p. info@vlk.lt

Vilniaus TLK Gyventojų aptarnavimo skyriuose

Mus rasite
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Įstaigas konsultuojame

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Vyriausybė pritarė projektams, sudarantiems sąlygas integruotai tvarkyti sveikatos sistemą Atnaujinta 2014-01-23

Vyriausybė pritarė Sveikatos sistemos ir vietos savivaldos įstatymų pakeitimų projektams. Šiais teisės aktais siekiama nustatyti, kad savivaldybių vykdomą antrinės asmens sveikatos priežiūros organizavimą Vyriausybės nustatyta tvarka koordinuos Sveikatos apsaugos ministerija, o tretinę asmens sveikatos priežiūrą organizuos Sveikatos apsaugos ministerija.   

Turėdama įgaliojimus koordinuoti savivaldybių vykdomą antrinės asmens sveikatos priežiūros organizavimą, Sveikatos apsaugos ministerija galės valdyti susirgimų paplitimą Lietuvos mastu, reguliuodama sveikatos priežiūros paslaugų struktūrą, jų išdėstymą bei teikimą ir pan. Dabar susiklosčiusi padėtis, kai savivaldybės buvo atsakingos už sveikatos priežiūros paslaugų organizavimą savo teritorijoje, dažnai sąlygojo netolygiai teikiamas gydymo įstaigų paslaugas, specialistų stoką, ilgas eiles, brangių medicinos prietaisų išsidėstymą rajonuose ir neracionalų jų naudojimą, dideles lovų užimtumo disproporcijas ligoninėse ir pan.

 Pasak sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio, ministerija, bendrai koordinuodama antrinę sveikatos priežiūrą, turės galimybę skatinti glaudesnį savivaldybių bendradarbiavimą, siekti, kad ligoninės bendradarbiautų insultų, širdies ir kraujagyslių, onkologinių ligų, neonatologijos, vaikų ligų, traumų ir kitais gydymo klausimais, racionaliai pagal profilius naudoti lovas ligoninėse taip išvengiant disproporcijų Ministras taip pat pabrėžė, kad tokiu būdu bus galima sudaryti prielaidas efektyvesniam lėšų planavimui ir jų naudojimui, kokybiškų ir saugių sveikatos priežiūros paslaugų teikimui. Be to, bus galima realiai įgyvendinti Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo formuojamos konstitucinės doktrinos nuostatas, be kita ko tai, jog rūpinimasis žmonių sveikata – tai valstybės funkcija.

Vyriausybei pritarus Sveikatos sistemos ir vietos savivaldos įstatymų pakeitimų projektams, jie toliau bus svarstomi Seime.

 


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas