Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
8 700 88 888
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms

Ar žinote, kad pacientai gali rinktis, į kurią gydymo įstaigą ir į kurį gydytoją specialistą kreiptis konsultacijos su gydytojo išduotu siuntimu?


Apklausų rezultatai

Mus rasite:
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map

Gyventojus konsultuojame telefonu
8 700 88 888 ir (8 5) 212 0000 arba atvykus į Vilniaus teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyrių
Darbo laikas:

I–IV 8.00–12.00 ir 12.45–17.00
V 8.00–12.00 ir 12.45–15.45


Gyventojų priėmimo laikas:
I 7.30–18.00
II 7.30–18.00
III 7.30–18.00
IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00


Vaikų sveikatos problemas nagrinėjo darbo grupė Atnaujinta 2014-01-13

Sveikatos apsaugos ministro įsakymu sudaryta darbo grupė motinos ir vaiko probleminiams klausimams nagrinėti posėdyje aptarė asmens sveikatos paslaugų, ankstyvosios reabilitacijos vaikams teikimo aktualijas, specialistų pateiktą informaciją apie vaikų vegetarizmą, lėtinių vaikų ligų valdymo ir kitus aktualius klausimus. Ministerijos specialistai, akademinės medikų bendruomenės, visuomeninių organizacijų atstovai, vyriausieji respublikos ir kraštų specialistai aptarė konkrečius veiksmus, padėsiančius apsaugoti mažųjų Lietuvos gyventojų sveikatą.

Darbo grupės pirmininkė sveikatos apsaugos viceministrė dr. Jadvyga Zinkevičiūtė pabrėžė, kad šie metai yra paskelbti Vaikų sveikatos metais. Tai didina įvairių sričių specialistų atsakomybę ir verčia valstybės bei savivaldybių institucijas, įstaigas, bendruomenes vienyti pastangas. „Vaikai sudaro truputį daugiau nei 18 procentų – beveik penktadalį visos Lietuvos populiacijos, – sakė sveikatos apsaugos viceministrė J.Zinkevičiūtė. – Šie metai ypatingi, skirti vienai pažeidžiamiausių visuomenės grupių. Kaip apsaugoti nuo ligų, įskiepyti sveiko gyvenimo nuostatas? Vaikai nusipelnė sveikos, saugios ir laimingos ateities. Todėl esame pasiryžę ne deklaruoti darbus, o dirbti, „surėmę pečius“ su profesūra, specialistais, ekspertais“.

 Pasak J. Zinkevičiūtės, nerimą kelia vaikų skaičiaus mažėjimas. 14-oje iš 60 šalies savivaldybių praėjusiais metais negimė nė vienas vaikas.

Darbo grupės nariai išklausė pranešimus apie problemines vaikų sveikatos sritis, kurioms siūloma skirti didžiausią vaidmenį. Lietuvos gydytojų sąjungos prezidentas, profesorius Liutauras Labanauskas pristatė pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugų vaikams teikimą reglamentuojančių teisės aktų keitimo siūlymus. Pagal JT Vaiko teisių konvenciją, valstybė privalo užtikrinti vaiko teisę naudotis tobuliausiomis sveikatos sistemos paslaugomis ir ligų gydymo bei sveikatos atstatymo priemonėmis. Siūloma peržiūrėti šeimos medicinos apibrėžimą, didinti vaikų ligų gydytojo kompetencijas, tobulinti apmokėjimo už darbą principus.

Profesorius L.Labanauskas pristatė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Vilniaus universiteto mokslininkų nuomonę apie  populiarėjantį vaikų vegetarizmą. Akcentuota, kad tėvai turi teisę pasirinkti savo mitybos įpročius, tačiau vaikų mityba turi būti subalansuota, atitikti vaiko amžių. Iki 18 m. vaikai negali gauti tik vienos rūšies maisto, todėl veganiška dieta ar vegetarinis maitinimas jiems nerekomenduojami.

Vilniaus universiteto Vaikų ligų klinikos profesorius Arūnas Valiulis, vyriausiasis Vilniaus krašto vaikų sveikatos specialistas pabrėžė efektyvių modelių, skirtų tinkamai kontroliuoti ir valdyti vaikų lėtines neinfekcines ligas (cukrinis diabetas, bronchų astma ir kt.), taip pat užkrečiamąsias ligas (tuberkuliozę ir kt), kūrimo svarbą.

Specialistai diskutavo apie vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos paslaugų plėtrą. Nutarta koreguoti šių paslaugų apmokėjimo tvarką. Svarstymui pateiktas Sveikatos apsaugos ministerijos kuriamas integruotos vaikų sveikatos modelio projektas. Nagrinėti vaikų naudojimo reklamose teisėtumo aspektai, kiti klausimai. Iki kito posėdžio numatoma įvertinti pateiktus siūlymus, apibendrinti nuomones, nustatyti veiklos prioritetus.   

 


Prevencinės programos
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas