Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Žiemą daugėja traumų. Ar žinote, kad dėl nesunkios traumos reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją, patyrus sunkią traumą – skambinti 112?


Apklausų rezultataiGyventojus konsultuojame
Telefonu:
(8 5)  232 2222 (skambinant iš užsienio + 370 5  232 2222)
(8 5) 212 0000

El. p. info@vlk.lt

Vilniaus TLK Gyventojų aptarnavimo skyriuose

Mus rasite
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Įstaigas konsultuojame

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Pasitelkus meną moterys skatinamos labiau rūpintis savo sveikata Atnaujinta 2014-01-09

Kovoje prieš vieną klastingiausių šio amžiaus ligų – vėžį – susivienijo medikai ir menininkai. Tuo tikslu Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) pradėta eksponuoti fotografijų paroda, kurios tikslas – paskatinti moteris nemokamai išsitirti dėl gimdos kaklelio vėžio. Ji čia veiks iki vasario mėnesio, o vėliau bus perkelta kitur. Taip pasitelkus meną tikimasi paskatinti dar daugiau moterų rūpintis savo sveikata, nebijoti kalbėti apie savo problemas ir laiku jas spręsti.

 Šios keliaujančios parodos organizatoriai – Vilniaus universiteto Onkologijos institutas, Vilniaus visuomenės sveikatos biuras, visuomeninė organizacija „Išmokime gyventi su vėžio liga“. Jų autorius – Karlas (Artūras Moisiejenko), idėjos autorė – Indrė Zagorskytė.

Daivos Berūkštienės, VLK Paslaugų ekspertizės, metodinio vadovavimo ir kontrolės skyriaus vedėjos, teigimu, į VLK atgabenti tokią fotografijų parodą nuspręsta neatsitiktinai. „Čia lankosi daug žmonių, ligonių kasų partnerių, kurie gali prisidėti plačiau skleidžiant žinią – raginimą moterims pasinaudoti galimybe ir nemokamai išsitirti dėl gimdos kaklelio vėžio. Juk menas irgi gali paskatinti labiau rūpintis savo sveikata, ypač tinkamai pasirinkta meno forma“, – tvirtino D. Berūkštienė.

Anot D. Berūkštienės, svarbus laimėjimas šioje srityje jau pasiektas – Lietuvoje per devynerius Gimdos kaklelio vėžio prevencinės programos įgyvendinimo metus moterų mirtingumo rodikliai dėl šios ligos sumažėjo beveik trečdaliu. Deja, tiek šioje, tiek kitose prevencinėse programose žmonės nedalyvauja taip aktyviai, kaip norėtųsi.

Pasak Birutės Aleknavičienės, Vilniaus universiteto Onkologijos instituto Vėžio kontrolės ir profilaktikos centro vadovės, ši paroda – tai tik dalis vaizdinės medžiagos pavadinimu „Sužinok, suprask, pasitikrink“.

„Lietuvoje jau kelinti metai vykdomos gimdos kaklelio vėžio, krūties vėžio, prostatos vėžio, storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programos. Deja, šios programos vis dar (net ir sostinėje) tebevyksta vangiai. Suprasdami šių prevencinių programų svarbą ir siekdami atkreipti dar didesnį gyventojų, gydytojų, sveikatos organizatorių, politikų dėmesį į šią ligą nutarėme į juos kreiptis meno kalba“, – teigė B. Aleknavičienė.

B. Aleknavičienės teigimu, yra parengti keturi vaizdo klipai apie kiekvieną vėžio prevencinę programą. Jie rodomi sostinės bei daugelio rajonų poliklinikose, Vilniaus miesto viešajame transporte. Šiuos klipus matė ir LRT bei LNK televizijų žiūrovai.

Parengti ir du nuotraukų ciklai – viename jų raginama pasitikrinti dėl gimdos kaklelio vėžio, kitame – dėl storosios žarnos vėžio. Nuotraukų ciklas apie storosios žarnos ankstyvosios diagnostikos programą jau buvo eksponuotas Vilniaus prekybos centre „Panorama“ bei Vilniaus r. savivaldybėje, Šalčininkų poliklinikoje, dabar eksponuojamas Šalčininkų pirminės sveikatos priežiūros centre, o toliau keliaus į Eišiškes ir kitas šalies vietoves. Ateityje ketinama parengti dar du nuotraukų ciklus.

„Nuotraukose siekiama menine estetine kalba per veikėjų (šeimos ar artimų žmonių grupės) išgyvenamus jausmus išreikšti galimą susidūrimą su liga ir pateikti informaciją apie galimybę išvengti vėžio. Nuotraukų ciklai buvo kuriami drauge su kūrybine grupe“,– teigė B. Aleknavičienė.

Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas