Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad pasitikrinti, ar galioja Jūsų privalomasis sveikatos draudimas, galite Vilniaus TLK interneto svetainėje www.vilniaustlk.lt pasirinkę skilties „Pasitikrinkite“ nuorodą „Ar esate draustas (-a) privalomuoju sveikatos draudimu“?


Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Lazdijų rajone išrinkti Sveikatos ambasadoriai Atnaujinta 2014-01-09

2013 - sius, Sveikatingumo metus, Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras užbaigė projekto „Sveikatos ambasadorius – autoritetas mūsų bendruomenei“ įgyvendinimu. Projekto, kuris buvo finansuojamas iš Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų, pagrindinis tikslas buvo skatinti bendruomenės narių gebėjimą stiprinti ir vertinti savo sveikatą. Kvietimas dalyvauti projekte buvo išsiųstas visoms Lazdijų rajono savivaldybės bendruomenėms, tačiau norą dalyvauti pareiškė penkios.

Visuomenės sveikatos biuro kolektyvo tikslas buvo suteikti žmonėms paslaugas kuo arčiau jų gyvenamosios vietovės, nes daugeliui kaimo gyventojų į didesnius rajono centrus susiburti yra sudėtinga. Širdies ir kraujagyslių ligos – pagrindinė mirties priežastis ne tik Lietuvoje, bet ir Lazdijų rajone. Lazdijų rajonas yra senstantis, jame daugiausia vyresnio amžiaus žmonių, kuriems dažniau diagnozuojamos širdies ir kraujagyslių ligos. Epidemiologinių tyrimų duomenimis įrodyta, kad gyventojų sergamumas širdies ir kraujagyslių ligomis labiausiai susijęs su tokių rizikos veiksnių, kaip padidėjęs arterinis kraujo spaudimas ir cholesterolis, rūkymas, viršsvoris, nepakankamas fizinis aktyvumas, sutrikusi gliukozės tolerancija, nesaikingas alkoholio vartojimas, paplitimu.

Remiantis PSO duomenimis,  tik 10 proc. mūsų sveikatos įtakoja medicina ir medicinos pasiekimai. Didžiausią įtaką sveikatai turi gyvenimo būdas. Įgyvendinant  projektą buvo intensyviai dirbama su penkiomis Lazdijų rajono bendruomenėmis. Bendruomenių nariams buvo organizuojami teoriniai ir praktiniai užsiėmimai sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo temomis, platinama informacinio pobūdžio medžiaga apie širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnius ir kaip jų išvengti. Buvo atliekami pirminiai cholesterolio, gliukozės tyrimai kraujyje, matuojamas kraujospūdis, kūno sudėtis (kūno masės indeksas, riebalų ir raumenų santykis, vidaus organų riebalų kiekis, rekomenduojamas dienos kalorijų poreikis). Įgyvendinus projekte suplanuotas veiklas, buvo atliekamas kontrolinis bendruomenės narių sveikatos patikrinimas, o kiekvienoje bendruomenėje buvo išrinktas Sveikatos ambasadorius.

Gruodžio 12 dieną Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure vyko projekto apibendrinimas, nominantų apdovanojimai bei paskaita apie stresą ir būdus jį įveikti. Projekte dalyvavusioms bendruomenėms  įteiktos Ksaveros Vaištarienės knygos „Sveikatos šaltiniai“.


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas