Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
8 700 88 888
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms

Ar žinote, kad pacientai gali rinktis, į kurią gydymo įstaigą ir į kurį gydytoją specialistą kreiptis konsultacijos su gydytojo išduotu siuntimu?


Apklausų rezultatai

Mus rasite:
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map

Gyventojus konsultuojame telefonu
8 700 88 888 ir (8 5) 212 0000 arba atvykus į Vilniaus teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyrių
Darbo laikas:

I–IV 8.00–12.00 ir 12.45–17.00
V 8.00–12.00 ir 12.45–15.45


Gyventojų priėmimo laikas:
I 7.30–18.00
II 7.30–18.00
III 7.30–18.00
IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00


Medikai klaidina pacientus kritikuodami nemokamus akių lęšiukus, kelio bei klubo sąnarių endoprotezus Atnaujinta 2013-11-04

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) užtikrina: jos perkami ir pacientams nemokamai skiriami akių lęšiukai, kelio ir klubo sąnarių endoprotezai yra aukštos kokybės, atitinkantys tokiems gaminiams keliamus reikalavimus. Juos palankiai vertina ir medikai, dalyvaujantys komisijose perkant šiuos gaminius. Deja, vis dažniau pasitaiko atvejų, kai medikai, naudodamiesi pacientų patiklumu, įtikina žmones akių lęšiukus, kelio ir klubo sąnarių endoprotezus įsigyti gerokai brangiau, kritikuodami tuos, kuriuos nupirko VLK, nors patys irgi dalyvauja juos įsigyjant. 

VLK pastaruoju metu sulaukia vis daugiau pacientų skundų dėl juos pasiekiančios netikslios informacijos iš gydytojų dėl akių lęšiukų, kelio bei klubo sąnarių endoprotezų, kurių įsigijimo išlaidos pacientams yra kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Pacientai skundžiasi, kad suklaidinti gydytojų jie patiria nereikalingų finansinių išlaidų, nors realiai jų neturėtų, jei iš gydytojų gautų teisingą informaciją. 

Dažniausiai medikai kritikuoja VLK nupirktų lęšiukų kokybę (esą jie nekokybiški, greitai nusidėvi) ir siūlo pacientams įsigyti gerokai brangesnius lęšiukus, teigdami, jog jų įsigijimo išlaidas kompensuos ligonių kasos PSDF lėšomis, nors puikiai žino, jog to nebus. Pacientai patiki medikais ir sumoka pusę tūkstančio ar daugiau litų už lęšiuką. Tuo tarpu VLK nupirkti lęšiukai pacientui skiriami nemokamai, nekainuoja ir jų implantavimas. Analogiški, tokios pačios kokybės lęšiukai, kuriuos pacientai įsigyja raginami medikų, dažniausiai kainuoja kelis kartus brangiau.

Panašių istorijų nutinka ir pacientams, norintiems greičiau, nelaukiant eilėse, pasikeisti kelio ar klubo sąnario endoprotezą. Medikai kritikuoja šių VLK nupirktų gaminių kokybę, esą jie nekokybiški ar netinkami naudoti, o pacientai nusprendžia juos įsigyti už didesnę kainą. 

VLK patikina, kad brangiau mokėti už kitokius akių lęšiukus, kelio ir klubo sąnarių endoprotezus tikrai neverta. VLK perkami sulankstomi akių lęšiukai bei minėti endoprotezai yra kokybiški, atitinkantys Europos Sąjungos standartus.

Be to, VLK perkant šiuos gaminius aktyviai dalyvauja ir patys medikai – jie teikia rekomendacijas bei pasiūlymus rengiant technines specifikacijas, kuriose įvardijama, kokie turėtų būti gaminiai, taip pat dalyvauja komisijose vertinant tiekėjų pateiktus pasiūlymus. Jei konkursui pateikiami nauji gaminiai, norėdami įsitikinti jų kokybe ir tinkamumu naudoti, medikai pastaruosius testuoja. 

VLK apgailestauja, kad medikai, padedantys VLK nupirkti akių lęšiukus bei kelio ir klubo sąnarių endoprotezus, klaidina pacientus. Susidaro įspūdis, kad jie atstovauja ne paciento, o gamintojų interesams.

Prevencinės programos
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas