Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad pasitikrinti, ar galioja Jūsų privalomasis sveikatos draudimas, galite Vilniaus TLK interneto svetainėje www.vilniaustlk.lt pasirinkę skilties „Pasitikrinkite“ nuorodą „Ar esate draustas (-a) privalomuoju sveikatos draudimu“?


Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


VLK: mūsų kraštiečiai užsienyje galės daugiau gydytis, bet už grožio paslaugas teks susimokėti patiems Atnaujinta 2013-10-24

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad spalio 25 d. įsigalioja Europos Sąjungos (ES) direktyvos nuostatos, perkeltos į mūsų šalies nacionalinę teisę, kurios suteiks daugiau galimybių mūsų kraštiečiams, apdraustiems Privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), gydytis ES, gauti reikiamas specialistų paslaugas, o šių šalių piliečiams – naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis mūsų šalyje. Neabejotinai, šios naujovės leis mūsų šalies medicinai ir profesionalams medikams tapti dar labiau vertinamiems svetur dėl aukšto lygio paslaugų, jų kokybės, medicinoje taikomų inovacijų. 

Lietuva – ne išimtis. Šią direktyvą į nacionalinę teisę solidariai perkėlė visa Europa, siekiant užtikrinti laisvesnį pacientų judėjimą tarp ES šalių, kad jie galėtų lengviau gauti norimas paslaugas. 

Taigi nuo spalio 25 d. mūsų kraštiečiai galės vykti į minėtas valstybes, o jose gavę reikiamas medicinos paslaugas ir grįžę į Lietuvą, galės kreiptis į 5 teritorines ligonių kasas (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), kad jiems būtų kompensuotos patirtos išlaidos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF). 

VLK direktoriaus Algio Sasnausko teigimu, mūsų šalies pacientams svarbu žinoti, kad už Lietuvos ribų sveikatos priežiūros paslaugos dažniausiai kainuoja gerokai brangiau. Pavyzdžiui, senosiose ES šalyse kainų skirtumai siekia daugiau nei 5 kartus, naujosiose – jie mažesni. Tai svarbu, nes svetur paslaugas gavusiems žmonėms išlaidos bus kompensuojamos tik tokiomis pat kainomis, sąlygomis ir apimtimi, kaip jos būtų kompensuojamos mūsų šalyje. Tai yra - bus kompensuojamos tik tokių paslaugų, kurios teikiamos Lietuvoje, išlaidos. Kitas išlaidas, kurias pacientas patirs, pavyzdžiui, kelionės, nakvynės, apgyvendinimo, maitinimo ir kt., jis turės dengti savo lėšomis. 

„To nežinodami ir tikėdamiesi, jog gydymo paslaugas užsienyje gaus nemokamai, žmonės gali sau sukelti finansinių rūpesčių. Todėl ragintume mūsų kraštiečius, planuojančius vykti gydytis į užsienį, pirmiausia tiksliai išsiaiškinti, kokios paslaugos bus kompensuojamos, kiek jos kainuos svetur, kokį skirtumą žmogus pats turės padengti, kokių dokumentų ir siuntimų jam reikės, norint išvykti, kokius dokumentus reikės pateikti grįžus, norint gauti kompensaciją. Be to, kompensuojamos bus tik gydymo paslaugos, o ne estetinės chirurgijos, pvz., raukšlių lyginimas, dantų balinimas ar kitos grožio korekcijos“, – tvirtino VLK direktorius A. Sasnauskas.

VLK Tarptautinių ryšių skyriaus vedėjos Jūratės Sabalienės teigimu, norint vykti gydytis į užsienį, visuomet bus reikalingas gydytojų siuntimas, nes tokia sąlyga taikoma ir apdraustiesiems, gaunantiems paslaugas Lietuvoje. 

„Galima pateikti konkrečių pavyzdžių. Tarkime, jei pacientui Estijoje reikalinga kardiologo konsultacija ir gydymas, jam bus reikalingas gydytojo siuntimas. Tas pats galioja ir kalbant apie ligoninių paslaugas. Tarkim, žmogui reikalinga tulžies pūslės pašalinimo planinė operacija, nes joje yra akmenys. Tokiu atveju tokiam pacientui bus reikalingas atitinkamos srities gydytojo siuntimas operuotis, kurį turėdamas pacientas galės rinktis kur tai daryti, pavyzdžiui, Latvijoje. Be to, mūsų kraštiečiams svarbu žinoti: jiems atvykus gydytis svetur, nesvarbu, ar tai būtų konsultacija, ar operacija, nebus taikoma jokių išimčių ir reikės reikiamų paslaugų laukti bendroje eilėje“, – aiškino J. Sabalienė. 

Žmonės, apdrausti PSD ir gavę reikiamas paslaugas svetur,  ne vėliau kaip per vienerius metus turės kreiptis į teritorinę ligonių kasą ir pateikti prašymą kompensuoti patirtas gydymo išlaidas. Svarbu žinoti, kad išlaidos bus kompensuojamos ir už išduotus vaistus, medicinos prietaisus ar medicinos pagalbos priemones. Ligonių kasoms priėmus sprendimą išlaidas kompensuoti, išlaidos žmogui būtų pervedamos ne vėliau kaip per 30 darbo dienų nuo šio sprendimo priėmimo. Taip siekiama užtikrinti, kad pacientas galėtų kuo greičiau gauti reikalingas sveikatos priežiūras paslaugas ir kad jos būtų kuo greičiau kompensuojamos. 

Labai daug informacijos vykstantieji gydytis svetur galės gauti naujai sukurtame tarpvalstybinės sveikatos priežiūros kontaktinių centrų (NKC) tinkle, kuris užtikrins nuolatinį patikimos informacijos teikimą pacientams apie sveikatos priežiūros paslaugas įvairiose šalyse. Toks centras veiks ir Lietuvoje, kuriame pacientams konsultavimo paslaugas teiks Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūrai tarnybos ir VLK specialistai. Centro, veikiančio mūsų šalyje, interneto svetainės adresas www.lncp.lt   

Nuo spalio 25 d. įsigaliojus ES direktyvų nuostatoms, Lietuvoje tarpvalstybinės sveikatos priežiūros nacionalinio kontaktinio centro funkcijas vykdys VLK, kuri teiks informaciją išvykstantiems ir kompensacijos siekiantiems pacientams, bei Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba, kuri bus atsakinga kitais direktyvos įgyvendinimo klausimais.


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas