Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad pasitikrinti, ar galioja Jūsų privalomasis sveikatos draudimas, galite Vilniaus TLK interneto svetainėje www.vilniaustlk.lt pasirinkę skilties „Pasitikrinkite“ nuorodą „Ar esate draustas (-a) privalomuoju sveikatos draudimu“?


Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Privačių gydymo įstaigų taikiklyje – patiklūs studentai Atnaujinta 2014-01-31

Vilniaus teritorinė ligonių kasa (Vilniaus TLK) pastaruoju metu sulaukia pasipiktinusių gyventojų skundų, kad prasidėjus naujiems mokslo metams sostinėje studijas pradėję studentai viliojami persirašyti gydytis į privačias gydymo įstaigas.

Besiskundžiančių gyventojų teigimu, privačių gydymo įstaigų atstovai į auditorijas braunasi tiesiog paskaitų metu, už prisirašymą jų įstaigose siūlydami jaunimui įvairias dovanas, nuolaidas ir pateikdami klaidinančią informaciją apie ligonių kasų iš privalomojo sveikatos draudimo biudžeto fondo apmokamas paslaugas.

Pavyzdžiui, aiškinama, kad naujoje gydymo įstaigoje prisirašiusiam studentui neva galios „dvigubas sveikatos draudimas“, t.y.  –   ir naujojoje gydymo įstaigoje, ir ten, kur jis gydėsi gyvendamas nuolatinėje gyvenamojoje vietoje,  jam bus suteikiama ne tik būtinoji medicinos pagalba, bet ir visos asmens sveikatos priežiūros paslaugos. Arba – kad tiktai prisirašiusiems naujojoje gydymo įstaigoje bus išduodamos nemokamos medicininės pažymos.

Vilniaus TLK žiniomis, nemažai suklaidintų jaunuolių susivilioja šitokiais pažadais ir užpildo prašymą tapti naujos gydymo įstaigos pacientais.

Problemos prasideda, kai ligos atveju tenka kreiptis į medikus. Studentai, kreipęsi į buvusią gydymo įstaigą,  sužino, kad čia jiems gali būti suteikta tiktai būtinoji pagalba, nes jie jau yra prirašyti naujoje gydymo įstaigoje.

Gyventojų prisirašymo prie gydymo įstaigos tvarką reglamentuoja sveikatos apsaugos ministro įsakymas „Dėl gyventojų prisirašymo prie pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigų tvarkos“ (2001 m. lapkričio 9 d. Nr. 583). Jame numatyta, kad norintiems vėl prisirašyti buvusioje gydymo įstaigoje anksčiau nei po šešių mėnesių, už prisirašymo dokumentų tvarkymą ir medicininės dokumentacijos persiuntimą pasirinktai įstaigai reikia sumokėti 10 litų mokestį.

Tačiau šis įsakymas numato, kad asmenims, atvykusiems mokytis į stacionarinę mokymosi įstaigą, tokio mokesčio mokėti nereikia. Todėl iš studentų 10 litų mokestis neturi būti imamas.

Vilniaus TLK ragina studentus būti atidesnius, išsiaiškinti, kokias garantijas jiems suteikia privalomasis sveikatos draudimas,  ir netikėti nepagrįstais medikų pažadais.

Vilniaus TLK inf. 

 


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas