Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad pasitikrinti, ar galioja Jūsų privalomasis sveikatos draudimas, galite Vilniaus TLK interneto svetainėje www.vilniaustlk.lt pasirinkę skilties „Pasitikrinkite“ nuorodą „Ar esate draustas (-a) privalomuoju sveikatos draudimu“?


Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Pirmosios gripo vakcinos – jau gydymo įstaigose Atnaujinta 2013-09-26

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad pirmosios gripo vakcinos, kuriomis nemokamai skiepijami rizikos grupėms priklausantys žmonės, jau pasiekė dalį šalies gydymo įstaigų. Likusios vakcinos įstaigas pasieks spalio mėnesį. Taigi šiais metais gerokai anksčiau nei įprastai Lietuva tinkamai pasirengė atremti kasmet užplūstančią gripo epidemiją. 

Šiemet gripo vakcinas pavyko nupirkti anksčiau – sutartis su sezoninės gripo vakcinos tiekėju buvo pasirašyta dar liepos pradžioje, vos tik pasibaigus viešųjų pirkimų konkursui. Be to, šiais metais VLK jų įsigijo pigiau. Iš viso buvo nupirkta 100 tūkst. dozių gripo vakcinų, kuriomis bus galima paskiepyti 100 tūkst. žmonių. 

Nemokamai bus skiepijami rizikos grupėms priklausantys žmonės, kuriems susirgti gripu yra didžiausia tikimybė. Rizikos grupei priklauso: sergantieji lėtinėmis ligomis, nėščios moterys, pensinio amžiaus asmenys, slaugos ir globos įstaigose gyvenantys žmonės bei asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, kuriems tikimybė užsikrėsti gripu ypač padidėja bendraujant su sergančiais pacientais. 

Šie asmenys jau dabar gali teirautis savo šeimos gydytojo apie galimybę pasiskiepyti. Šeimos gydytojas juos nukreips pas skiepijantį gydytoją specialistą arba į vakcinacijos kabinetą, kur teikiamos šios paslaugos.  

Sezoninio gripo vakcinos bus išdalintos 506 Lietuvos gydymo įstaigoms, kurios siūlys savo pacientams pasiskiepyti nuo gripo.  

VLK nupirktos gripo vakcinos galioja vienerius metus, taigi jos galios net ir pasibaigus kitų metų pavasariui, kol dar yra reali rizika susirgti gripu. Taip yra todėl, kad gripo vakcinos sudėtis priklauso nuo gripo viruso tipo, kurio tikimasi sulaukti. Nupirktosios gripo vakcinos sukurtos pagal būtent šiais metais prognozuojamo gripo požymius. 

Anksčiau dėl įvairių biurokratinių trukdžių sezoninio gripo vakcinų pirkimas užtrukdavo gerokai ilgiau, o vakcinos gydymo įstaigas pasiekdavo gripo epidemijai jau įsisiūbavus. Tuomet skiepytis nebūdavo efektyvu. VLK siekė, kad tokia situacija nepasikartotų ir šiemet stengėsi kuo anksčiau aprūpinti gydymo įstaigas vakcinomis. 


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas