Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad pasitikrinti, ar galioja Jūsų privalomasis sveikatos draudimas, galite Vilniaus TLK interneto svetainėje www.vilniaustlk.lt pasirinkę skilties „Pasitikrinkite“ nuorodą „Ar esate draustas (-a) privalomuoju sveikatos draudimu“?


Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


VLK interneto svetainėje kas ketvirtį pasirodo naujas biuletenis apie klinikinį kodavimą Atnaujinta 2013-08-14

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) elektroniniu formatu leidžia specialiai gydymo įstaigoms skirtą leidinį apie klinikinį kodavimą. Šiame leidinyje pateikiami patarimai, kaip reikėtų tiksliai koduoti gydomų pacientų diagnozes ir medicinines intervencijas. Tokia informacija gydymo įstaigoms yra labai svarbi, siekiant užtikrinti statistinių duomenų apie pacientams suteiktas paslaugas kokybę bei tikslų gydymo atvejų klasifikavimą pagal Lietuvoje neseniai pradėtą diegti giminingų diagnozių grupių (DRG) metodą.   

Medikams, koduojantiems aktyviojo stacionarinio gydymo ir dienos chirurgijos paslaugas, ši informacija padės išvengti vis dar pasitaikančių kodavimo klaidų.

„Prieš keletą metų mūsų šalyje pradėjus diegti giminingų diagnozių grupių (DRG) metodą, ligų ir intervencijų klasifikavimas tapo labai svarbus. Nors ligų ir intervencijų kodų žymėjimas jau tapo medikų darbo kasdienybe ir sudedamąja jų darbo dalimi, ligonių kasų duomenys rodo, kad šioje srityje būtina tobulėti. Biuletenyje apie klinikinį kodavimą išsamiau paaiškinamas kodavimo standartų taikymas, spausdinamos klinikinio kodavimo rekomendacijos, pateikiami konkretūs pavyzdžiai. Ateityje jame planuojama analizuoti dažniausiai pasitaikančias klinikinio kodavimo klaidas, atsakyti į iškilusius klausimus“, – teigė elektroninio leidinio sumanytoja, VLK Draudimo plėtros departamento Klinikinio kodavimo skyriaus vedėja Tatjana Golubajeva.

Šiemet VLK svetainėje buvo patalpinti 3 klinikinio kodavimo biuleteniai. Sausio numeryje (Nr. 1) kalbama apie nekoduojamas procedūras, atliekamas teikiant aktyviojo gydymo stacionarines ir dienos chirurgijos paslaugas, balandžio mėnesio numeryje (Nr. 2) rašoma apie gimdymų klinikinį kodavimą, o liepos mėnesio numeryje (Nr. 3) – apie gretutinių diagnozių kodavimą.

VLK ligų ir intervencijų kodavimo kokybei skiria ypatingą dėmesį: organizuojami gydymo įstaigų darbuotojų mokymai, kurių metu aptariamos dažniausiai pasitaikančios kodavimo klaidos, besidomintys kodavimu nuolat konsultuojami telefonu bei el. paštu (kodavimas@vlk.lt), platinamos klinikinių atvejų kodavimo rekomendacijos.

Klinikinio kodavimo duomenys naudojami statistikos tikslais: bendriesiems šalies statistiniams duomenims kaupti, atskirų ligoninių veiklai vertinti ir duomenų suvestinei apie pacientams suteiktas paslaugas bei jų kainas parengti, strateginiams planams, restruktūrizavimo programoms rengti, sprendimams dėl tikslinių lėšų skyrimo priimti. Šie duomenys taip pat naudojami ir vieno gydymo atvejo bazinei kainai apskaičiuoti, aktyviojo gydymo kainų koeficientams pagal giminingų diagnozių grupes apskaičiuoti, asmens sveikatos priežiūros įstaigų pajamoms modeliuoti.

Daugiau informacijos apie klinikinį kodavimą medikams teikia VLK Klinikinio kodavimo skyrius.

El. biuletenį galima rasti VLK interneto svetainės www.vlk.lt skyrelyje „TLK-10-AM, ACHI ir kodavimo standartų elektroninis vadovas“ (http://www.vlk.lt/naujienos/Puslapiai/VLK-interneto-svetain%C4%97je-kas-ketvirt%C4%AF-pasirodo-naujas-biuletenis-apie-klinikin%C4%AF-kodavim%C4%85.aspx). Naujas el. biuletenis apie klinikinį kodavimą išleidžiamas kas ketvirtį.

 


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas