Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
8 700 88 888
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms


Gyventojus konsultuojame
Telefonu:
8 700 88 888 (skambinant iš užsienio +370 5 236 4114)
(8 5) 212 0000

El. p. info@vlk.lt

Vilniaus TLK Gyventojų aptarnavimo skyriuose

Mus rasite
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Įstaigas konsultuojame

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


VLK: ligonių kasų ir gydymo įstaigų sutarčių sudarymo procesas sėkmingai įsibėgėjo Atnaujinta 2013-03-14

Teritorinių ligonių kasų (TLK) ir gydymo įstaigų, vaistinių bei optikos paslaugas teikiančių įstaigų sutarčių sudarymo procesas vyksta sklandžiai. Šiuo metu derinami sutarčių projektai, sprendžiami dėl jų kylantys klausimai. Abiem pusėms baigus derinti minėtas sutartis, jos bus kuo greičiau pasirašomos, siekiant užtikrinti tinkamą gyventojams suteiktų sveikatos priežiūros paslaugų išlaidų apmokėjimą Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.

 

Taip Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) direktorius Algis Sasnauskas Seimo Sveikatos reikalų komiteto nariams pristatė dabartinę ligonių kasų ir gydymo įstaigų sutarčių sudarymo situaciją.

 

VLK atkreipia dėmesį į tai, kad VLK direktoriaus įsakymu dar š. m. kovo 7 d. teritorinėms ligonių kasoms buvo paskirstytos PSDF lėšos. Pagal dabar galiojančią tvarką per 10 darbo dienų nuo TLK biudžeto patvirtinimo dienos teritorinės ligonių kasos privalo gydymo įstaigas, vaistines, optikas informuoti apie prasidedantį sutarčių sudarymo procesą, pateikti jiems sutarties projektą, kurį per mėnesį turi suderinti abi šalys, kad sutartį būtų galima pasirašyti. Teritorinės ligonių kasos turės informuoti minėtas įstaigas ir tais atvejais, kai sutartis nebus sudaroma, ir nurodyti tokio sprendimo motyvus.

 

Taigi sutarčių sudarymo procesas vyksta sklandžiai, įprasta tvarka. VLK ir TLK stengiasi, kad sutarčių derinimo procesas baigtųsi kuo greičiau ir nedelsiant būtų pasirašomos sutartys su minėtomis įstaigomis.

 

VLK primena, kad sutarčių sudarymo procesas kasmet vyksta panašiai, jis nusikelia ir į kovo bei balandžio mėnesius. Pavyzdžiui, pernai paskutinės sutartys su gydymo įstaigomis buvo pasirašytos balandį. Todėl žmonėms nereikėtų nerimauti dėl viešoje erdvėje pasigirdusių nuogąstavimų, esą, ligonių kasos vėluoja sudaryti sutartis ir dėl to gali nukentėti pacientai. Tai netiesa.

 

Šių metų sutartys su gydymo įstaigomis bus pasirašomos tokiomis pat sąlygomis kaip ir pernai, siekiant užtikrinti iki šiol pasiektą asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo lygį. Už šias paslaugas bus mokama taikant tą pačią šiuo metu galiojančią bazinių kainų balo vertę (šiuo metu mažiausia balo vertė – 0,89 lito).

 

Kol naujos sutartys nepasirašytos, už gyventojams suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas atsiskaitoma pagal praėjusių metų sutarčių sąlygas. Sutarties pratęsimo laikotarpiu vienam mėnesiui skiriama 90 proc. 1/12 praėjusių metų sutartyje numatytos sumos. Susidaręs skirtumas mokant už suteiktas paslaugas pagal senas sutartis bus kompensuojamas pasirašius naujas sutartis su gydymo įstaigomis.

 

Taip pat Seimo Sveikatos reikalų komitete buvo tariamasi dėl dabartinio sveikatos priežiūros paslaugų lygio išlaikymo pirmąjį šių metų pusmetį. Šiuo laikotarpiu paslaugoms numatytų PSDF biudžeto lėšų turėtų užtekti, tačiau antrąjį šių metų pusmetį prireiks papildomų lėšų. Todėl prašoma, kad Vyriausybė leistų naudoti PSDF biudžeto rezervo lėšas, padėsiančias užtikrinti tokį pat paslaugų prieinamumą žmonėms, koks buvo pasiektas 2012 metais ir koks bus išlaikytas 2013 metų pirmąjį pusmetį, leis įgyvendinti naujus įsipareigojimus, o suteiktų paslaugų išlaidas apmokėti pagal šiuo metu galiojančią bazinių kainų balo vertę, jos nemažinant. 


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas